Najczęściej zadawane pytania

1. Nie znam tego przekładu Biblii. Czy możecie mi powiedzieć o nim coś więcej?

Nowy Testament w Przekładzie Odzyskiwania został opublikowany przez Living Stream Ministry po raz pierwszy w 1985 r. Stanowi on rezultat szeroko zakrojonych badań nad znaczeniem oryginału greckiego i wyraża to znaczenie językiem precyzyjnym, przystępnym w zrozumieniu i lekturze. Przekład Odzyskiwania zawiera szereg elementów, bardzo pomocnych w studiowaniu Słowa Bożego, takich jak temat i podłoże każdej księgi, szczegółowe i objaśniające plany poszczególnych ksiąg, oświecające przypisy, wartościowe odsyłacze oraz różnorodne, bardzo użyteczne wykresy i mapy.

2. Dlaczego rozdajecie tylko Nowy Testament?

Wierzymy, że cała Biblia — Stary i Nowy Testament — jest kompletnym i jedynym boskim objawieniem. Jednakże ze względu na koszt rozdajemy tylko Nowy Testament, co pozwala nam dotrzeć z Bożym Słowem do większej rzeszy ludzi.

3. Czy dostępna jest cała Biblia w tym przekładzie?

Na chwilę obecną w języku polskim w Przekładzie Odzyskiwania dostępny jest tylko Nowy Testament. Cała Biblia dostępna jest odpłatnie w innych językach.

4. Co znaczy słowo odzyskiwanie w nazwie „Przekład Odzyskiwania”?

Słowo odzyskiwanie tutaj użyte odnosi się do dokonującego się
w ciągu wieków odzyskiwania przez Boży lud utraconych prawd biblijnych, chrześcijańskiego doświadczenia i praktyki kościoła.

5. Czy wysyłka jest również darmowa?

Tak! Bardzo chcemy, abyś miał/a tę Biblię, i dlatego wszystko, łącznie z wysyłką, jest darmowe.

6. Czy mogę zamówić bezpłatny egzemplarz dla kogoś innego?

Nie realizujemy zamówień składanych w imieniu osób trzecich bez ich zgody. Jeśli ktoś, kogo znasz, chciałby otrzymać nasze bezpłatne materiały, zachęć go do odwiedzenia naszej strony,
na której sam będzie mógł złożyć zamówienie.

7. Czy mogę zamówić więcej niż jeden egzemplarz?

Bezpłatne Nowe Testamenty w Przekładzie Odzyskiwania ograniczamy do jednego egzemplarza na osobę. Pozwala nam to dotrzeć z bezpłatnymi materiałami do jak najszerszej rzeszy ludzi. Jeśli masz inne pytania dotyczące zamówień, napisz do nas
na adres info@bibliedlaeuropy.org.

8. Czy mogę zamówić Nowy Testament w ilościach hurtowych?

Nie udostępniamy Nowego Testamentu w ilościach hurtowych. Jeśli ktoś, kogo znasz, byłby zainteresowany naszą bezpłatną ofertą, zachęć go do odwiedzenia naszej strony, na której sam będzie mógł złożyć zamówienie.